Divisionsmatch 1. , 2. og 3. divisionsø 23-09-2012 22:34
Resultater - baner Division 1Oprettet af DCT2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl Navn                      Klub                        Tid Kla.        1     2     3     4     5     6 



Bane 1         9.5 km   26 K                             

    1 Rune Nygaard Monrad       Søllerød OK               50:21 H21-                    8           8     8 
    2 Michael Sørensen          OK Øst Birkerød           53:28 H35-              8           8           7 
    3 Simon Thrane Hansen       Søllerød OK               54:28 H-20                    9           9     8 
    4 Troels Christiansen       Søllerød OK               54:35 H21-                    6           6     5 
    5 Jesper Damgaard           Farum OK                  56:15 H35-        8                 7     5       
    6 Magnus Maag               Søllerød OK               56:54 H-20                    6           5     5 
    7 Mads Ingvardsen           Farum OK                  58:14 H21-        7                 6     3       
    8 Søren Skaarup Larsen      OK Øst Birkerød           58:15 H21-              7           5           3 
    9 Joakim Sehested Sie       OK Øst Birkerød         1:01:28 H-20              8           6           2 
   10 Malthe Gaarsdal           Farum OK                1:03:38 H-20        8                 4     2       
   11 Stefan Frands Petersen    Allerød OK              1:03:43 H-20        6     6     4                   
   12 Andreas Mikkelsen         Søllerød OK             1:07:17 H21-                                        
   13 Asker Øhlenschlæger       OK Øst Birkerød         1:09:17 H-20              4           2           1 
   14 Finn Skouenborg           OK Øst Birkerød         1:10:25 H35-                                        
   15 René E. Viem              Farum OK                1:11:23 H35-        4                 1     1       
   16 Alexander Møller Pedro    OK Øst Birkerød         1:13:52 H-20                                        
   17 Bo Rasmussen              Søllerød OK             1:17:40 H35-                                        
   18 Casper Sørensen           OK Øst Birkerød         1:19:37 H21-                                        
   19 Brian Lomholt Jensen      Farum OK                1:22:54 H35-                                        
   20 Steen Stausholm           Farum OK                1:26:04 H35-                                        
   21 Erik Sørensen             Allerød OK              1:28:39 H35-        3     3     3                   
   22 Flemming Aa. Bruun        Allerød OK              1:36:26 H35-        2     2     2                   
   23 Jesper Vestergaard        Søllerød OK             1:40:35 H35-                                        
   24 Nicklas Studsgaa Nielsen  Farum OK                1:56:03 H-20                                        

      Aske Jepsen               Søllerød OK             Fejlkl. H-20                                        
      Ulrik Nielsen             Søllerød OK         kke startet H21-                                        
      Steen Piil                Søllerød OK         kke startet H21-                                        
      Andreas Konring           Søllerød OK         kke startet H21-                                        



Bane 2A-1      6.3 km   19 K                             

    1 Jens Knud Maarup          Farum OK                  37:27 H45-        8                 8     8       
    2 Helge Lang Pedersen       Farum OK                  41:41 H40-        7                 7     7       
    3 Martin Illum              Søllerød OK               43:25 H-16                   10           8    10 
    4 Tore Hulgaard             Farum OK                  44:24 H50-        6                 6     5       
    5 Magnus Oscarsson          Søllerød OK               45:48 H45-                    7           4     7 
    6 Bjarne Topp               OK Øst Birkerød           46:27 H45-              8           5           6 
    7 Morten Bang Nørgaard      OK Øst Birkerød           48:14 H40-              7           4           5 
    8 Nicolai Kliem             Farum OK                  48:48 H45-        5                 3     3       
    9 Morten Ebbensgaard        OK Øst Birkerød           49:49 H45-            5,5         1,5         3,5 
    9 Claus Carlsen             OK Øst Birkerød           49:49 H50-            5,5         1,5         3,5 
   11 Troels Bent Hansen        Allerød OK                51:46 H50-        4     4     6                   
   12 Lars Munktved             Allerød OK                52:11 H40-        3     3     5                   
   13 Kim Find Andersen         Søllerød OK               52:28 H50-                    4           2     2 
   14 Kristian Keller           Allerød OK                53:01 H45-        2     2     3                   
   15 Peter Bäcker Hansen       OK Øst Birkerød           53:23 H45-                                        
   16 Rune Rasmussen            Søllerød OK               54:28 H-16                    3           2     2 
   17 Ulrik Illum               Søllerød OK               55:09 H45-                                        
   18 Claus Rytter Larsen       Farum OK                  55:40 H45-                                        
   19 Per Meyhoff-Madsen        Farum OK                  55:52 H40-                                        
   20 Frede Lillelund           Søllerød OK               57:57 H50-                                        
   21 Jens Behrend              Farum OK                  58:12 H50-                                        
   22 Kaj Maag                  Søllerød OK               58:20 H45-                                        
   23 Bo Konring                Søllerød OK             1:01:05 H50-                                        
   24 Esben Øhlenschlæger       OK Øst Birkerød         1:01:08 H-16              2           2             
   25 Carsten O. Sveding        Søllerød OK             1:01:43 H50-                                        
   26 Thomas Q. Christensen     OK Øst Birkerød         1:03:36 H40-                                        
   27 Jens Anders Hansen        Søllerød OK             1:04:49 H45-                                        
   28 Jens Karlsmose            Farum OK                1:05:16 H50-                                        
   29 Steen Leisner Larsen      Allerød OK              1:05:50 H45-        1     1     1                   
   30 Jens Thamdrup             Allerød OK              1:06:05 H45-                                        
   31 Morten Nissen             Søllerød OK             1:09:45 H45-                                        
   32 Gunner Sie                OK Øst Birkerød         1:10:25 H50-                                        
   33 Jesper Kirkeskov          Søllerød OK             1:11:13 H45-                                        
   34 Jens Bentsen              OK Øst Birkerød         1:11:18 H50-                                        
   35 Henrik Toksvang           Søllerød OK             1:12:42 H45-                                        
   36 Johan Lindbjerg Skovbæk   Søllerød OK             1:12:49 H-16                                        
   37 Andreas Duc Jørgensen     Allerød OK              1:14:34 H-16        2     1                         
   38 Peter Krogh               OK Øst Birkerød         1:18:14 H50-                                        
   39 Benny Aaen                Farum OK                1:24:30 H45-                                        

      Mads Lassen               Søllerød OK         kke startet H-16                                        
      Svend-Erik Jepsen         Søllerød OK         kke startet H50-                                        
      Karl Kristian Lundsgaard  Allerød OK          kke startet H40-                                        
      Rasmus Ødum               OK Øst Birkerød     kke startet H40-                                        
      Lars Thorslund            OK Øst Birkerød     kke startet H45-                                        
      Mikkel Aaen               Farum OK            kke startet H-16                                        
      Jesper Jensen             Farum OK            kke startet H40-                                        



Bane 2B        5.8 km   18 K                             

    1 Masha Semak               Farum OK                  37:33 D21-        6                 6     6       
    2 Rikke Kofoed              OK Øst Birkerød           44:23 D21-              6           5           6 
    3 Merete Nørgaard           Allerød OK                45:43 D35-        5     5     6                   
    4 Helle Holm Clausen        OK Øst Birkerød           48:27 D21-              4           4           5 
    5 Astrid Maag               Søllerød OK               53:09 D-20                    7           7     6 
    6 Rikke Zethner             OK Øst Birkerød           55:13 D21-                                        
    7 Nina Vindegaard Grønberg  OK Øst Birkerød           57:45 D21-                                        
    8 Susanne Vedel Jørgensen   Farum OK                  59:09 D21-        4                 3     4       
    9 Birgitte Erskov Halland   OK Øst Birkerød           59:12 D35-              3           2           3 
   10 Nikoline Andersen         Søllerød OK             1:04:26 D-20                    5           4     3 
   11 Karoline Foverskov        Søllerød OK             1:12:45 D21-                    3           2     1 
   12 Ellen Thisted             Søllerød OK             1:29:44 D35-                                        

      Katrine Villumsen         OK Øst Birkerød     kke startet D21-                                        



Bane 3 A       5.5 km   15 K                             

    1 Gert Nielsen              Allerød OK                41:16 H55-        6     6     6                   
    2 Jørgen Münster-Swendsen   Søllerød OK               44:21 H60-                    5           6     6 
    3 Anders Jonsson            Søllerød OK               44:57 H55-                    4           5     5 
    4 Christian Strandgaard     Søllerød OK               48:26 H60-                    3           4     4 
    5 Lars Vedel Jørgensen      Farum OK                  48:30 H55-        5                 6     3       
    6 Ronnie McGrail            Søllerød OK               48:53 H60-                                        
    7 Jens Korsholm             Farum OK                  51:30 H55-        4                 5     2       
    8 Henrik Kleffel            Søllerød OK               53:09 H55-                                        
    9 Kai Beck-Andersen         Farum OK                  57:34 H60-        3                 4     1       
   10 Michael Parvang           Søllerød OK               58:18 H55-                                        
   11 Niels Raagaard            Søllerød OK               59:42 H60-                                        
   12 Lars Fock                 Søllerød OK               59:49 H55-                                        
   13 Henrik Ole Petersen       Allerød OK              1:00:36 H60-        2     5     2                   
   14 Michael Johansen          Allerød OK              1:01:17 H55-        1     4     1                   
   15 Jørgen Wisbech            Søllerød OK             1:02:22 H60-                                        
   16 Jan Jakobsen              OK Øst Birkerød         1:03:55 H55-              3           3           3 
   17 Thomas Østergaard         OK Øst Birkerød         1:08:30 H55-              2           2           2 
   18 Johnny Frands Eriksen     Allerød OK              1:09:32 H55-                                        
   19 Jens David Jensen         Søllerød OK             1:14:12 H55-                                        
   20 Peter Reinholdt           Farum OK                1:16:34 H55-                                        
   21 Birger Tynell             Søllerød OK             1:24:00 H60-                                        
   22 Svend Tantholdt           OK Øst Birkerød         1:34:49 H60-              1           1           1 
   23 Claus Palm                OK Øst Birkerød         1:47:16 H60-                                        

      Allan Wiingaard           Allerød OK              Fejlkl. H60-                                        
      Ole Husen                 Farum OK            kke startet H60-                                        



Bane 3 B       5.5 km   14 K                             

    1 Charlotte Thrane          OK Øst Birkerød           40:10 D45-              6           6           6 
    2 Mette Rønning Steffensen  OK Øst Birkerød           44:16 D45-              5           5           5 
    3 Charlotte Højsga Thune    Farum OK                  45:10 D40-        6                 4     6       
    4 Karen Jensen              OK Øst Birkerød           46:03 D40-              4           3           4 
    5 Camilla Ryge              OK Øst Birkerød           49:23 D40-                                        
    6 Iben Maag                 Søllerød OK               49:29 D40-                    6           5     3 
    7 Lene Skielboe             Farum OK                  55:23 D45-        5                 2     4       
    8 Linea Place Eriksen       Allerød OK                59:48 D-16        6     5     7                   
    9 Kirsten Møller            Søllerød OK             1:00:56 D45-                    4           3     2 
   10 Dorthe Munktved           Allerød OK              1:02:41 D45-        3     2     3                   
   11 Naja Dan Møller           Allerød OK              1:03:32 D45-        2     1     2                   
   12 Lone Karlsmose Gamble     Farum OK                1:08:43 D45-        1                 1     2       
   13 Anne Kaae-Nielsen         Søllerød OK             1:10:55 D45-                    1           1     1 
   14 Bettina Katy Andersen     Søllerød OK             2:04:26 D45-                                        

      Agnes Jonsson             Søllerød OK         kke startet D-16                                        
      Gitte Oscarsson           Søllerød OK         kke startet D45-                                        
      Birgitte Brage Stevens    OK Øst Birkerød     kke startet D45-                                        



Bane 4 A       3.9 km   13 K                             

    1 Arne Grøndahl             Søllerød OK               36:22 H65-                    4           4     4 
    2 Jens Aaris Thisted        Søllerød OK               40:26 H65-                    3           3     3 
    3 Erik Brühl                Søllerød OK               40:38 H65-                                        
    4 Gert Bøgevig              Søllerød OK               42:15 H65-                                        
    5 Bendt Frandsen            Farum OK                  44:29 H65-        4                 4     2       
    6 Kaj Rostvad               Søllerød OK               44:40 H65-                                        
    7 Ulrik Danneskiold-Samsøe  Farum OK                  51:36 H65-        3                 3     1       
    8 Jes Steen                 OK Øst Birkerød           51:45 H65-              4           2           2 
    9 Jørgen Lund-Hansen        Farum OK                  52:21 H65-                                        
   10 Lasse Schnack             OK Øst Birkerød           52:32 H65-              3           1           1 
   11 Peter Sidenius            Farum OK                  53:06 H65-                                        
   12 Poul Hansen               Farum OK                  54:59 H65-                                        
   13 Gunnar Lorenzen           Farum OK                  55:39 H65-                                        
   14 Søren Færch               Farum OK                1:00:44 H65-                                        
   15 Holger Karlsmose          Farum OK                1:01:03 H65-                                        
   16 Per Mogens Petersen       OK Øst Birkerød         1:06:21 H65-                                        
   17 Erik Lohse                OK Øst Birkerød         1:07:08 H65-                                        

      Arne Steen Sørensen       OK Øst Birkerød         Fejlkl. H65-                                        
      Ole Christiansen          Farum OK            kke startet H65-                                        



Bane 4 B       3.9 km   12 K                             

    1 Birgitte Birck            Allerød OK                36:09 D50-        4     4     4                   
    2 Janet Bentzen             OK Øst Birkerød           38:34 D50-              3           4           4 
    3 Maria Iben Sell-Petersen  Allerød OK                42:25 D50-        3     2     3                   
    4 Tove Sonne Andersen       OK Øst Birkerød           42:30 D50-              1           3           3 
    5 Vibeke Bøgevig            Søllerød OK               43:09 D50-                    2           4     2 
    6 Jette Stepputat           Søllerød OK               43:34 D50-                    1           3     1 
    7 Kirsten Nymann Petersen   OK Øst Birkerød           44:42 D50-                                        
    8 Annlou Husen              Farum OK                  44:53 D50-        2                 2     2       
    9 Ulla Place Petersen       Allerød OK                45:55 D50-                                        
   10 Kit Lang Jørgensen        Farum OK                  47:22 D50-        1                 1     1       
   11 Signe Foverskov           Søllerød OK               47:57 D50-                                        
   12 Lisa Tantholdt            OK Øst Birkerød           51:23 D50-                                        
   13 Else Juul Hansen          Søllerød OK               51:36 D50-                                        
   14 Elsebeth Troelsg Fock     Søllerød OK               53:13 D50-                                        
   15 Lisbeth Damsgaard         Søllerød OK               55:46 D50-                                        
   16 Kirsten Olsen             Søllerød OK               57:46 D50-                                        
   17 Ann Rasmussen             Søllerød OK               58:40 D50-                                        
   18 Helle Thyme               Allerød OK              1:00:56 D50-                                        
   19 Hanne Frost               Farum OK                1:07:25 D50-                                        
   20 Ingrid Sørensen           Søllerød OK             1:18:46 D50-                                        
   21 Bodil M. Mortensen        Farum OK                1:38:15 D50-                                        

      Susanne Christiansen      Farum OK            kke startet D50-                                        



Bane 5         5.5 km   14 K                             

    1 Rasmus Damgaard Nielsen   OK Øst Birkerød           40:26 H-14              3           3           3 
    2 Rune Østergaard           Søllerød OK               40:36 H-14                    3           3     2 
    3 Bastian Rankløve          Søllerød OK               48:48 H21-B                   1           1     1 
    4 Eskil Nordahl Fundal      Allerød OK                48:52 H-14        3     2     2                   
    5 Sune Øhlenschlæger        OK Øst Birkerød           51:23 H-14              1           2           1 
    6 Erik Vedel Lange          Farum OK                  51:31 H21-B       1                 1     1       
    7 Jens Herman Krebs         Søllerød OK               52:44 H35-B                   1           1     1 
    8 Vitus Woge Nielsen        Farum OK                  56:08 H-14        2                 1     2       
    9 Kåre Fundal               Allerød OK                56:22 H35-B       1     1     1                   
   10 Mikkel Lyskjær Jensen     Farum OK                  58:28 H-14        1                 1     1       
   11 Klaus Nielsen             Farum OK                  58:35 H35-B       1                 1             
   12 Jørgen Luxhøj             Søllerød OK             1:00:12 H35-B                                       
   13 André Schmidt Behrend     Farum OK                1:00:17 H-14                                        
   14 Arne Lindbjerg Pedersen   Søllerød OK             1:03:43 H35-B                                       
   15 Thor Find Andersen        Søllerød OK             1:05:57 H-14                    1                 1 
   16 Lars Frisk Rossen         OK Øst Birkerød         1:17:12 H35-B             1                         
   17 Ole Dünweber              OK Øst Birkerød         1:17:41 H35-B             1                         
   18 René Moss                 Søllerød OK             1:18:06 H35-B                                       
   19 Niels Lund                Søllerød OK             1:19:02 H35-B                                       
   20 Benjamin Birke Kirkeskov  Søllerød OK             1:20:53 H-14                                        
   21 Frederik Erskov Krogh     OK Øst Birkerød         1:25:59 H-16B                                       

      Peter Holt                Farum OK                Fejlkl. H35-B                                       
      Tore Linde                Søllerød OK         kke startet H21-B                                       
      Niels-Peter Vest Nielsen  Allerød OK          kke startet H35-B                                       
      Andreas Baltzersen        Farum OK            kke startet H-20B                                       
      Bo Christiansen           Farum OK            kke startet H21-B                                       
      Frederik Beck-Andersen    Farum OK            kke startet H21-B                                       



Bane 6         4.3 km   12 K                             

    1 Katja Brunstedt           OK Øst Birkerød           39:50 D35-B             1           1           1 
    2 Ida Vedel Lange           Farum OK                  41:16 D21-B       1                 1     1       
    3 Marie Erskov Krogh        OK Øst Birkerød           43:31 D-14              3           3           3 
    4 Heidi Kristensen          Søllerød OK               45:13 D35-B                   1           1     1 
    5 Anne Skovbæk              Søllerød OK               49:07 D35-B                   1           1     1 
    6 Frederikke Danielsen      Allerød OK                51:24 D-14        3     2     3                   
    7 Caroline Ryge Carlsen     OK Øst Birkerød           52:09 D-20B             1           1           1 
    8 Clara Ryge Carlsen        OK Øst Birkerød           52:13 D-16B             1           1           1 
    9 Angélique Grønbo Rasmusse Allerød OK                54:19 D35-B       1     1     1                   
   10 Caroline Bregend Laybourn Allerød OK                55:26 D-14        2           2                   
   11 Freja Kliem               Farum OK                1:01:32 D-14        1                 2     3       
   12 Susanne Thrane            Søllerød OK             1:02:13 D35-B                                       
   13 Marianne Illum            Søllerød OK             1:02:20 D21-B                                       
   14 Anne Nyeland              OK Øst Birkerød         1:04:00 D35-B                                       
   15 Helena Isabel Mora-Jensen Farum OK                1:05:11 D21-B       1                       1       
   16 Marianne Bendt            Allerød OK              1:07:27 D35-B                   1                   
   17 Ellen Frier               Søllerød OK             1:11:34 D35-B                                       
   18 Ann-Birgitte Juul         Søllerød OK             1:13:35 D35-B                                       
   19 Ida Karlsmose             Farum OK                1:20:16 D-16B                               1       
   20 Helle Aaen                Farum OK                1:35:01 D35-B                                       
   21 Mette Holmgren            OK Øst Birkerød         1:43:13 D35-B                                       

      Nynne Parvang             Søllerød OK         kke startet D21-B                                       



Bane 7 A       3.3 km   12 K                             

    1 Søren Thrane Ødum         OK Øst Birkerød           19:23 H-12              3           3           3 
    2 Mikkel Lau Petersen       Allerød OK                22:16 H-12        3     2     3                   
    3 Theis Munktved            Allerød OK                23:10 H-12        2     1     2                   
    4 Andreaz C. Poulsen        Søllerød OK               24:01 H21-C                   1           1     1 
    5 Emil Ebbensgaard          OK Øst Birkerød           29:14 H-12              1           2           2 
    6 Poul Munk Eriksen         Søllerød OK               33:20 H21-C                                       
    7 Mogens Jørgensen          Søllerød OK               35:31 H21-C                                       
    8 Mikkel Ebbensgaard        OK Øst Birkerød           57:46 H-14B                         1           1 

      Andreas Oscarsson         Søllerød OK             Fejlkl. H-12                                        
      Peter Illum               Søllerød OK         kke startet H-20C                                       
      Johannes Kjær Larsen      Farum OK            kke startet H-12                                        



Bane 7 B       3.1 km   11 K                             

    1 Tenna V. K. Christensen   OK Øst Birkerød           21:36 D-12              3           3           3 
    2 Alberte Kaae-Nielsen      Søllerød OK               23:41 D-12                    3           3     2 
    3 Anne Juhl Sørensen        Allerød OK                26:25 D21-C       1     1     1                   
    4 Anne Kirstine Manniche    OK Øst Birkerød           28:08 D21-C             1           1           1 
    5 Marianne Petersen         OK Øst Birkerød           28:55 D21-C                                       
    6 Marta Kliem               Farum OK                  32:51 D-12        3                 2     2       
    7 Ulla Kjær Bruun           Allerød OK                41:17 D21-C                                       
    8 Grethe Tetens             Søllerød OK               46:19 D21-C                   1           1     1 
    9 Kirsten Karlsmose         Farum OK                  51:46 D21-C       1                 1     1       



Bane 8         2.8 km   13 K                             

    1 Marcus Elkjær             OK Øst Birkerød           15:06 Beg               1           1           1 
    2 Gabi Hauerbach Henriksen  OK Øst Birkerød           17:30 Beg               1           1           1 
    3 Marcus Juul Reng          Søllerød OK               18:37 H-10                    1           1     1 
    4 Hjalte Nørgaard           Allerød OK                19:49 Beg         1     1     1                   
    5 Mary Lindbjerg Skovbæk    Søllerød OK               21:10 D-10                    1           1     1 
    6 Valdemar Qvortru Thomsen  Søllerød OK               23:06 Beg                     1           1     1 
    6 Filip Nielsen             Farum OK                  23:06 Beg         1                 1     1       
    8 Emil Karlsmose            Farum OK                  25:15 Beg         1                 1     1       
    9 Susanne Vestergaard       OK Øst Birkerød           25:56 Beg               1           1           1 
   10 Stig Knudsen              Søllerød OK               28:37 Beg                                         
   11 Malte Kliem               Farum OK                  31:58 H-10        1                 1     1       
   12 Louisa Oscarsson          Søllerød OK               33:02 Beg                                         
   13 Oskar Koch Hansen         OK Øst Birkerød           33:08 H-10                                        
   14 Vigga Dresler             OK Øst Birkerød           35:07 Beg                                         
   15 Emilie Koch Holmstrup     OK Øst Birkerød           37:11 D-10                                        
   16 Jonas Ebbensgaard         OK Øst Birkerød           38:46 Beg                                         
   17 Lotte Brühl               Søllerød OK               42:55 Beg                                         

      Hans Grønborg Nielsen     Allerød OK          kke startet Beg                                         
      Erik Grønborg Nielsen     Allerød OK          kke startet Beg                                         
      Anna Aaen                 Farum OK            kke startet D-10